Motorkářské trasy

Motorkářské trasy

Vypovídají o vašem životním stylu. Jsou vaším mazlíčkem a dokáží vás rychle přenést z jednoho místa na druhé. Nekonečná volnost a svoboda, zábava i adrenalin. Kdo na motorce nejel, nikdy nepochopí.

Slunce se směje z modré oblohy, vzduch provoněný létem slibuje krásný den a vy plujete na svém dvoukolém pokladu mezi rozkvetlými loukami vstříc cizokrajným zážitkům. Tuto krásnou představu většina cestovatelů na motorce každoročně naplňuje při svých prázdninových toulkách světem. Idyla ovšem může skončit na dalším rozcestí. Mnoha jezdcům nezbývá nic jiného, než zastavit, sundat si přilbu a rukavice, vyndat mapu a po chvilce pátrání zjistit, že se pohybují po silnici, která je sice krásně klikatá a romanticky zapomenutá, ale pro kartografy tak bezvýznamná, že jim ani nestála za zakreslení do mapy. Opálený stařík projíždějící okolo na historickém bicyklu se sice mile usmívá, ale na pokusy o komunikaci ve většině světových jazyků jen krčí rameny. Také představa o tom, že zastavíte vždy, když se budete chtít ujistit, zda jedete správným směrem, vezme za své již při prvním průjezdu městem. A skončit v lepším případě s ohnutou vidlicí stovky kilometrů od domova, na místě kde se s nikým nedomluvíte, po tom jistě netouží ani ten nejdrsnější dobrodruh. Namítnete, že dnes bez navigace už jezdí leda blázen. Jak daleko je ale například nejbližší ubytování, které se zdálo téměř na dosah, ví jen ten, kdo ujel několik desítek kilometrů „na vodě“ a nikde nebylo volné ani spartakiádní lehátko.

Jak cestovat a nebloudit? Cestování na motocyklu přináší mnoho radosti i krásných zážitků, ovšem příprava trasy a následná navigace na ní má svá specifika. V každém případě se neobejdete bez kvalitního itineráře. Ten by měl obsahovat jen informace nezbytně nutné pro spolehlivou navigaci, tak aby byl jasně přehledný a neodváděl jezdcovu pozornost na delší dobu. Nejlevnější je sice papírová mapa se souřadnicemi a pravítko, ale tento způsob přípravy třeba týdenního výletu Evropou by vám zabral mnoho večerů.

Nechte si od nás sestavit podrobný itinerář vaší cesty ve formě tabulky, kde najdete informace o změně směru jízdy (křižovatka, odbočka, sjezd s dálnice), vyznačený směr jízdy, označení silnice po které máme pokračovat a také města, vesnice a místa na které zvolená silnice směřuje. U vícedenních tras vám zajistíme ubytování s bezpečným parkováním motorek, připravíme přehled zajímavostí, které můžete navštívit po trase, zařídíme pro vaši cestu vše od pojištění až po lístky na trajekt.

Nevíte kam se vydat s motorkou na výlet? Pak využijte naší nabídky již připravených tras, včetně ubytování, stravování, poplatků a itineráře, který stačí jen vložit do slídy na nádrži. Bez zbytečného stresu před cestou i během ní si můžete vychutnat čistou radost z jízdy krásnou krajinou.

Ať už se rozhodnete pro vlastní nebo již navrženou trasu, pamatujte, že štěstí přeje připraveným. Několikahodinové bloudění může pokazit celý den, o zbytečné nehodě způsobené nepozorností při studiu mapy ani nemluvě. Nepodceňujte tedy plánování a přípravu itineráře cesty, ušetřený čas i finance se vám mohou bohatě vrátit.

Najdete nás na Facebooku
 
Počasí
 
Vyhledávač zájezdů
 
icoKal
icoKal
Last minute
Dokumenty ke stažení